Ekologia

"Zwierzęta to nie są nasi "bracia mniejsi", ale raczej "starsi bracia"

„Zwierzęta to nie są nasi „bracia mniejsi”, ale raczej „starsi bracia”, ponieważ ich historia życia na Ziemi jest znacznie dłuższa niż nasza, ludzi. Mądrość ewolucji odziedziczyliśmy od zwierząt” – mówi prof. Piotr Skubała w „Zwierzostanie” – nowym serialu dokumentalno-przyrodniczego dostępnym bezpłatnie w serwisie rozrywki internetowej IPLA. 10 historii pojawia się na platformie IPLA w każdy kolejny poniedziałek od 26 lipca. Wszystkie odcinki nowego programu są dostępne w serwisie bezpłatnie. Zapraszamy do oglądania i udostępniania!

Zapraszamy do lektury książki „Filozofia, psychologia i ekologia w edukacji dla zrównoważonego rozwoju” dostępnej jako bezpłatny pdf

Mimo, że została wydana w 2010 roku, to jej przekaz coraz bardziej zyskuje na aktualności, jako że autorzy – prof. Piotr Skubała, dr Bogdan Ogrodnik oraz dr Ryszard Kulik – łączą podejście naukowe z wieloletnim doświadczeniem w edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych w obszarach ekologii, ekofilozofii oraz ekopsychologii.

Wykład pt. „Wkraczamy na planetarną terra incognita”

Prof. Piotr Skubała podczas TEDx Katowice przedstawił wykład pt. „Wkraczamy na planetarną terra incognita” o granicach planetarnych, o ich przekraczaniu oraz o zagrożeniach, które się z tym wiążą.

Spotkanie z prof. Piotrem Skubałą

Ślad ekologiczny, ślad węglowy, ile procent zasobów Ziemi wykorzystujemy? Jak wprowadzać na własnym podwórku? Deforestacja i reforestacja. Spotkanie z prof. Piotrem Skubałą – ekologiem, profesorem nauk biologicznych, popularyzatorem nauki. Ratowanie świata – spieszyć się, czy nie?

Spotkania Klubu Myśli Ekologicznej